Sluiten

Zoeken.

Artikelen

Activiteiten

Kennisbank

Podcasts

Projecten

Publicaties

Videos

Overig

Israël in oorlog

Actueel

Terug naar overzicht

Israël slaat toe in het hart van het Iraanse revolutionaire regime

Door Andrew Tucker - 

13 juni 2025

Weekly Update voor Renske

Foto: Canva Pro

Vanochtend vroeg heeft Israël Operatie ‘Rising Lion’ gelanceerd: een preventieve militaire campagne om de dreiging van het Iraanse nucleaire programma uit te schakelen.

Volgens berichten is de Israëlische aanval gericht op Iraanse nucleaire installaties, militaire locaties en hooggeplaatste militaire en nucleaire functionarissen.

Volgens de Israëlische strijdkrachten (IDF) zijn bij de precisieaanvallen verschillende belangrijke Iraanse militairen uitgeschakeld, waaronder brigadegeneraal Mohammed Bagheri, het hoofd van het Iraanse leger, generaal-majoor Hossein Salami, opperbevelhebber van de Islamitische Revolutionaire Garde (IRGC), en Gholam Ali Rashid, hoofd van het centrale hoofdkwartier van Khatam-al Anbiya.

De operatie ‘Rising Lion’ is het resultaat van inlichtingenwerk van het afgelopen jaar ter voorbereiding van een grootschalige aanval om de dreiging van het Iraanse nucleaire programma het hoofd te bieden en uit te schakelen. Al decennialang verklaart het revolutionaire regime in Teheran zijn voornemen om zowel de Kleine Satan (Israël) als de Grote Satan (de VS) aan te vallen en te vernietigen. De afgelopen maanden is het besef gegroeid dat Iran zeer dicht bij het vermogen is gekomen om ballistische raketten met kernkoppen te produceren en te lanceren. De stafchef van de IDF, Eyal Zamir, zei in een verklaring aan de eigen bevolking dat het Iraanse nucleaire programma zich zo ver had ontwikkeld dat de situatie “het punt van geen terugkeer” had bereikt.

Premier Netanyahu heeft zich tot de natie gericht en verklaard dat de operatie noodzakelijk is om het hoofd te bieden aan de existentiële dreiging die uitgaat van het regime in Teheran, en dat deze zal worden voortgezet zolang dat nodig is, waarschijnlijk enkele weken.

De afgelopen week heeft het Internationaal Atoomenergieagentschap gemeld dat Iran voldoende verrijkt uranium heeft geproduceerd om ten minste negen atoombommen te kunnen maken.

Iran heeft gereageerd door honderden drones op Israël af te sturen. Israël heeft deze drones onderschept, voordat ze Israël konden bereiken.

De Amerikaanse president Donald Trump was op de hoogte van het voornemen van Israël om deze operatie te starten. Hoewel de VS (nog) niet direct betrokken is en de president blijft benadrukken dat hij de voorkeur geeft aan een “diplomatieke oplossing”, heeft hij blijkbaar niet geprobeerd om de operatie van Israël te verhinderen.

Laten we bidden dat dit conflict niet verder escaleert. Bid voor de vrede van Jeruzalem. Laten we nog intensiever bidden voor de komst van de Vredevorst.

Photo Andrew

De auteur

Andrew Tucker

Andrew Tucker is jurist, Chief Editor van Israel & Christians Today en directeur van thinc. - The Hague Initiative for International Cooperation www.thinc.info

Doneren
Abonneren
Agenda