Londense politie arresteert vier verdachten in reeks antisemitische incidenten
Door Canaan Lidor (JNS) -
11 mei 2026
De Londense politie heeft twee mannen gearresteerd in verband met antisemitische brandstichtingen en nog eens twee voor bedreiging en intimidatie van Joden, terwijl twee andere verdachten hebben bekend een Jood te hebben lastiggevallen vanwege een video op TikTok, zo meldde de Metropolitan Police dit weekend.
De vermeende misdrijven en maatregelen tegen verdachten maken deel uit van een golf van antisemitische aanvallen in het Verenigd Koninkrijk, en van de inspanningen van de autoriteiten om die golf tegen te gaan, terwijl ze zowel in eigen land als in het buitenland onder de loep worden genomen.
Een van de mannen die op verdenking van brandstichting is gearresteerd, een 19-jarige die donderdag werd aangehouden, was de derde persoon die werd vastgehouden in het kader van het onderzoek naar de poging tot brandstichting op een synagoge in Finchley, Londen, op 15 april, aldus de politie.
De andere man die op verdenking van brandstichting is gearresteerd, een 48-jarige, is de negende persoon die is gearresteerd in verband met de brandstichting op 23 maart op vier ambulances van de Joodse groep Hatzola Northwest in Golders Green, Londen.
De derde verdachte werd vrijdag gearresteerd nadat hij naar verluidt Joden, waaronder kinderen, in een Londense bus had bedreigd terwijl hij antisemitische scheldwoorden riep en beweerde een mes bij zich te hebben. De verdachte richtte zich met bedreigingen en racistische beledigingen op Joodse passagiers en riep voor zijn arrestatie: “Jammer dat Hitler jullie niet heeft vermoord” en “Jullie zouden allemaal in de gaskamers moeten gaan”, aldus getuigen in The Jewish Chronicle uit Londen.
Los daarvan heeft een man die dreigde de keel van een groep Joden in Manchester door te snijden, schuld bekend aan meerdere haatmisdrijven. Wayne Kelly (65) verscheen vrijdag voor een districtsrechter bij de Manchester Magistrate’s Court, meldde The Jewish Chronicle. Hij gaf toe Joden verbaal te hebben lastiggevallen terwijl ze naar de synagoge liepen.
De twee verdachten die hebben toegegeven dat ze zichzelf filmden terwijl ze ten minste één Jood lastigvielen voor video’s die ze op TikTok deelden, zijn Adam Bedoui (20) uit West Drayton, Hillingdon, en Abdelkader Amir Bousloub (21), eveneens uit Hillingdon.
“Bescherm Britse Joden tegen degenen die ons kwaad willen doen; vervolg degenen die aanzetten tot haat door de wet snel toe te passen; werk samen met de Joodse gemeenschap door moderne uitingen van antisemitisme in Groot-Brittannië te herkennen en aan te vechten.”
— Board of Deputies of British Jews en de Jewish Leadership Council
Beide mannen hebben zich zaterdag bij de Thames Magistrate’s Court schuldig verklaard aan een op religie gebaseerde verstoring van de openbare orde, aldus de politie. “Dit was een opzettelijke en gerichte antisemitische aanval, verzwaard door de intentie van het duo om het incident op sociale media te plaatsen om haat te verspreiden. Het is volstrekt onaanvaardbaar en hoort niet thuis in Londen,” zei hoofdinspecteur Oliver Richter, die leidinggeeft aan de politie in Hackney en Tower Hamlets, in een verklaring van de Metropolitan Police.
De arrestaties volgden op een golf van antisemitische incidenten, waaronder de steekpartij op twee Joden in Londen op 29 april door een in Somalië geboren Brits staatsburger. Premier Keir Starmer en andere Britse functionarissen hebben beloofd aanvallen op Joden te voorkomen en de daders te straffen.
After attacks on synagogues, Jewish institutions, community ambulances and now Jews targeted in Golders Green, the UK government can no longer claim this is under control.
— Israel Foreign Ministry (@IsraelMFA) April 29, 2026
Prime Minister Keir Starmer’s statements are no substitute for confronting the roots of antisemitism… pic.twitter.com/lT3tx7UWo8
Bestrijding van antisemitisme
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zei op 30 april dat de Britse regering in het licht van de aanvallen “niet langer kan beweren dat dit [antisemitisme] onder controle is”. Luke Akehurst, een Brits Labour-parlementslid in het Lagerhuis, zei vrijdag tegen JNS dat antisemitisme weliswaar een uitdaging vormt, maar dat deze kritiek “niet eerlijk” is. Veel van wat de regering doet “om gewelddadig antisemitisme en terroristische dreigingen aan te pakken, wordt niet bekendgemaakt”, aldus Akehurst, een aanhanger van Israël en voormalig directeur van de pro-Israëlische non-profitorganisatie We Believe in Israel. De Britse autoriteiten werken regelmatig samen met Israël om terroristische aanslagen te verijdelen, voegde Akehurst toe, die zich uitgesproken heeft tegen extreemlinkse elementen in de Labourpartij.
Vorige week hebben leiders van de Britse Joodse gemeenschap Starmer gevraagd om de gemeenschap te beschermen, antisemitische wetsovertreders te vervolgen en samen te werken met gemeenschapsorganisaties om “moderne uitingen” van de haat tegen te gaan. “Bescherm Britse Joden tegen degenen die ons kwaad willen doen; vervolg degenen die aanzetten tot haat door de wet snel toe te passen; werk samen met de Joodse gemeenschap door moderne uitingen van antisemitisme in Groot-Brittannië te herkennen en aan te vechten”, schreven de Board of Deputies of British Jews en de Jewish Leadership Council in een verklaring waarin zij hun verzoeken tijdens de bijeenkomst uiteenzetten.
De verwijzing naar “moderne uitingen” had betrekking op de manier waarop haat tegen Israël wordt gebruikt als dekmantel voor antisemitisme tijdens bijeenkomsten en daarbuiten, waarbij bepaalde handelingen en retoriek tegen het Joodse volk, die volgens de Britse wet verboden zijn, worden vermomd als toegestane kritiek op de staat Israël. Maandenlang lieten Britse politieagenten toe dat slogans als “Globalize the intifada” en “From the river to the sea, Palestine will be free” bij bijeenkomsten werden gescandeerd, ondanks het feit dat deze door veel Joden en anderen werden gezien als oproepen tot respectievelijk geweld tegen Joden en etnische zuivering van hen.