Sluiten

Zoeken.

Artikelen

Activiteiten

Kennisbank

Podcasts

Projecten

Publicaties

Videos

Overig

Bijbel

Israël Aktueel

Terug naar overzicht

Er leeft een Jood in iedere christen

Door ds. Oscar Lohuis - 

18 februari 2026

Bijbel (2)

Foto: Canva Pro

“U zult opstaan, U zult Zich ontfermen over Sion, want de tijd om haar genadig te zijn, want de vastgestelde tijd is gekomen” (Psalm 102:14).

Laatst kwam ik deze Bijbeltekst tegen in een boek dat gaat over geestelijke opwekking onder christenen. We zijn zo gewend om, wanneer het over Sion gaat, onszelf als christenen daarin te lezen. Zeker, de Heere kan ook voor Zijn kerk een tijd hebben bepaald om haar genadig te zijn en herleving te schenken. Maar het gaat in deze tekst natuurlijk over een vastgestelde tijd waarop de Heere, de God van Israël, zich ontfermt over Zijn volk Israël en over de stad Jeruzalem. In het vers daarna staat: “Uw dienaren zijn haar stenen goedgezind en hebben medelijden met haar gruis.” Dat gaat niet over de levende bouwstenen van de gemeente van Christus, maar over de letterlijke stenen van de aardse stad Jeruzalem.

Golf van erkenning

Op internet kwam ik een filmpje tegen van christenen in een land in Oost-Afrika, die de straat op waren gegaan om expliciet hun steun aan Israël te betuigen in een grote optocht door de binnenstad. Verschillende mensen werden gevraagd waarom ze dat deden. Een broeder zei: “Er leeft een Jood in iedere christen.” Sindsdien heb ik dat bij verschillende spreekbeurten ook tegen mijn eigen publiek gezegd. Ik zie de mensen dan verbaasd kijken? Hoezo? Waarom heeft iedere christen iets met Joden? Dan vertel ik wat die Afrikaanse broeder daar achteraan zei: “Zijn naam is Jezus!” Door het publiek gaat dan vaak een soort golf van erkenning en zelfs een beetje schrik. Ja, er leeft een Jood in iedere echte christen.

God heeft een tijd vastgesteld waarop Hij Zich opnieuw over Sion zal ontfermen. Wij leven in die tijd.

Herstel

Jezus kwam in de wereld om te redden, genas en bevrijdde, bracht goed nieuws, stierf voor onze zonden en stond op uit de dood. Hij leeft nu en werkt nog steeds. Hij is een Jood, Hij hoort ook bij Israël. God heeft een tijd vastgesteld waarop Hij Zich opnieuw over Sion zal ontfermen. Wij leven in die tijd: “Hij verzamelt Israëls verdrevenen en bouwt Jeruzalem weer op” (Psalm 147:2).

Het herstel van Israël voltrekt zich voor onze ogen. Dat is een voorrecht, omdat wij duidelijker dan eerdere generaties zien hoe de geschiedenis toewerkt naar de wederkomst van de Messias. Psalm 102 gaat verder: “De heidenvolken zullen de Naam van de Heere vrezen wanneer Hij Sion heeft opgebouwd en in Zijn heerlijkheid verschijnt.” Wat wij nu al mogen zien, zal straks voor de hele wereld onmiskenbaar zijn.

Deze overdenking verscheen eerder in onze maandkrant Israël Aktueel. Klik hier om gratis abonnee te worden!

Oscar Lohuis

De auteur

ds. Oscar Lohuis

Ds. Oscar Lohuis is een rondreizende prediker, evangelist en Bijbelleraar. Hij heeft een eigen bediening onder de naam 'Goed Nieuws Bediening'. Daarnaast is hij ook spreker bij Christenen voor Israël. 

Doneren
Abonneren
Agenda