Sluiten

Zoeken.

Artikelen

Activiteiten

Kennisbank

Podcasts

Projecten

Publicaties

Videos

Overig

Advent 2025

Terug naar overzicht

Adventsoverdenking 1 december • Lam van God

Door Johanna van Davelaar - 

1 december 2025

adventsoverdenkingen (2)

Foto: CVI

Advent is verwachten. We kijken uit naar de komst van de Messias, de Koning van Israël. In deze Adventstijd delen we elke dag een korte overdenking met u. Zo bereiden we ons voor op Zijn komst. Leest u mee?

Luister hier:

(Tekst van de overdenking vindt u hieronder)

Openbaring 5:6-10

6 En ik zag, en zie: te midden van de troon en van de vier dieren en te midden van de ouderlingen stond een Lam als geslacht, met zeven hoorns en zeven ogen. Dat zijn de zeven Geesten van God, die uitgezonden zijn over heel de aarde.

7 En Het kwam, en heeft de boekrol genomen uit de rechterhand van Hem Die op de troon zat.

8 En toen Het de boekrol genomen had, wierpen de vier dieren en de vierentwintig ouderlingen zich vóór het Lam neer. Zij hadden elk een citer en gouden schalen vol reukwerk. Dit zijn de gebeden van de heiligen.

9 En zij zongen een nieuw lied en zeiden: U bent het waard om de boekrol te nemen en zijn zegels te openen, want U bent geslacht en hebt ons voor God gekocht met Uw bloed, uit elke stam, taal, volk en natie.

10 En U hebt ons voor onze God gemaakt tot koningen en priesters, en wij zullen als koningen regeren over de aarde.

Lam van God

‘Zie, het lam van God’. Zo introduceerde Johannes Jezus aan zijn toehoorders. Voor ons misschien een gekke introductie. Hoezo is Jezus een lam? Onze associatie bij een lam is waarschijnlijk zo’n schattig lammetje, dat in de lente in de wei dartelt. Maar de Joodse volgelingen van Johannes zullen het heel anders gehoord hebben. Waarschijnlijk moesten zij denken aan de offerdienst in de tempel, waar lammeren geofferd werden voor de zonden van het volk. Daar was niets schattigs aan, het was een serieuze zaak: zondig kun je niet voor God verschijnen. Er moet bloed vloeien en boete gedaan worden.

Het goede nieuws is dat Jezus gekomen is als een lam, als een offerlam om in onze plaats te sterven. Ook in de toekomst zullen we aan dit offer herinnerd worden. In Openbaring 5 staat dat Johannes Jezus voor de troon van God ziet staan als een lam dat geslacht is. En dat de engelen luid roepen: Het Lam Dat geslacht is, is het waard om de kracht te ontvangen, en rijkdom, wijsheid, sterkte, eer, heerlijkheid en dankzegging (12).

Het laat zien hoe groot dit offer was en dat Jezus daar alle eer voor verdient. De God van hemel en aarde liet Zich als een lam ter slachting leiden uit liefde voor ons. Hoe ontzagwekkend is dat!

Wat vind je ervan dat we Jezus op de nieuwe aarde ook zullen herkennen als het Lam dat geslacht is?

Meer Adventsoverdenkingen lezen of luisteren? Klik hier om naar het overzicht te gaan.

Elke dag een overdenking via WhatsApp? Abonneer je op het speciale overdenkingen-kanaal. Klik hier!

Adventsbijeenkomst in Nijkerk

zaterdag 6 december 10.00 uur
Johanna

De auteur

Johanna van Davelaar

Doneren
Abonneren
Agenda