Sluiten

Zoeken.

Artikelen

Activiteiten

Kennisbank

Podcasts

Projecten

Publicaties

Videos

Overig

Synagoge in Luik doelwit van explosie

Door Redactie cvi.nl - 

9 maart 2026

Synagoge België - F140813FFJG61

Beeld van een synagoge in België. | Foto: Flash90

Een synagoge in Luik is doelwit geworden van een explosie. Het incident gebeurde vannacht rond 04.00 uur. Bij de explosie zijn geen gewonden gevallen, maar er is wel materiële schade. Zo werden enkele ramen van de Synagogue de Liège weggeblazen en sprongen de ruiten van andere gebouwen in de straat.

De burgemeester van Luik, Willy Demeyer, noemde het “een gewelddadige, antisemitische daad die we met klem verwerpen”. Ook stelde hij volgens omroep VRT dat het “onaanvaardbaar is dat we conflicten van buitenaf naar onze stad importeren”. Volgens de omroep doelde hij daarmee op conflicten in het Midden-Oosten.

De Belgische premier Bart De Wever zei op X over de explosie: “Antisemitisme is een aanval op onze waarden en op onze samenleving en moeten we ondubbelzinnig bestrijden. We zijn solidair met de Joodse gemeenschap in Luik en in het hele land.”

Het gebied rond de synagoge is afgezet. Het onderzoek naar de explosie wordt uitgevoerd door de afdeling terrorismebestrijding van de politie.

Favicon CVI

De auteur

Redactie cvi.nl

Doneren
Abonneren
Agenda