Sluiten

Zoeken.

Artikelen

Activiteiten

Kennisbank

Podcasts

Projecten

Publicaties

Videos

Overig

7 juni • Zijn wij er klaar voor?

Door Ds. Henk Poot - 

7 juni 2025

uw koninkrijk kome overdenking hemelvaart pinksteren

Foto: Canva Pro

Lezen: Mattheüs 25:1-13 en Hebreeën 12:1-3

Het lijden en sterven van de Heere Jezus is het fundament van ons leven met God. Paulus schrijft dat wij door Christus vrede hebben met God en door Hem ook de toegang hebben tot het Koninkrijk (Romeinen 5:2; zie ook 2 Petrus 1:11). Daarnaast is de Heilige Geest ons gegeven als een onderpand voor het eeuwige leven (2 Korinthe 5:5). Dat laatste is geen theologische theorie maar betekent dat we de dag van Christus tegemoet gaan in een leven van heiliging en toewijding aan God (Hebreeën 12:14).

Daarin hebben we te maken met allerlei dingen die ons willen afhouden van ons einddoel. We worstelen met de zonde, er is de tegenspraak van zondaren, we moeten blijven verwachten terwijl de tijd verstrijkt. De Hebreeënbrief is een van de Bijbelboeken die ons op het hart drukt niet te verslappen of moedeloos te worden ondanks de tegenstand. Hij is dan ook geschreven aan de ‘tweede generatie’, christenen die met het geloof zijn opgevoed, maar soms het vuur missen van hun ouders (Hebreeën 12:3). De schrijver drukt hen op het hart dat stilstand achteruitgang is (Hebreeën 6:1).

Wijze en dwaze maagden

In de gelijkenis van de wijze en dwaze maagden draait het, zoals bij de meeste gelijkenissen, om één punt. De verleiding is groot om achter elk element van het verhaal iets te zoeken en om bij voorbeeld bij de olie te denken aan de Heilige Geest, maar het is niet zeker of Jezus dat ook bedoelde. De hoofdzaak is volharding. Houd je het vol als de komst van het Koninkrijk langer duurt dan je verwachtte en blijf je steeds bereid om de Koning te ontvangen? Een bijkomende gedachte, die ook in andere gelijkenissen aanwezig is, is dat het Koninkrijk ineens kan komen. Als "een dief in de nacht".

Om te volharden in de hoop, moet je waken.

  • Waken in gebed tegen de machten van de duisternis (Efeze 6:18);
  • Waken om elkaar als gemeente vast te houden
  • (1 Thessalonicenzen 5:14);
  • Waken tijdens verdrukking en lijden (Lukas 21:36);
  • Waakzaam zijn zodat je niet misleid wordt door een verdraaiing van de Bijbelse boodschap en zo afgeleid wordt van je doel (Handelingen 20:31);
  • Waakzaamheid om als christen te volharden in een rein en vroom leven (Openbaring 16:15).

Persoonlijke overdenking
  • Wat betekent Jezus voor jou?
  • Waarin is Jezus een Voorbeeld voor je?
  • Je las dat we worden opgeroepen om vol te houden en waakzaam te zijn. Wat zijn jouw zwakke punten?
  • Wat betekent de oproep om te waken in onze situatie?
  • Is de nadruk op heiliging en vroomheid niet in tegenspraak met het feit dat Jezus alles voor ons volbracht heeft door Zijn dood? Moet er nog meer bij?
  • Waar heb je in je leven met God het meeste moeite mee:
  • Blijven geloven in het lijden dat mij overkomt.
  • Vechten tegen de zonde.
  • Geduld hebben naarmate de tijd verstrijkt en Jezus nog niet is teruggekomen.
  • Discipline om te doen wat God van mij vraagt.
  • Te groeien in mijn geloof.
Gebed
  • Bid om de komst van het Koninkrijk.
  • Bid dat je zonder schaamte de dag van de Here Jezus mag begroeten.
  • Bid datin jouw kerk een Geest van waakzaamheid aanwezig zal zijn.
  • Dank God dat Hij voor ons niet verzwijgt dat leven in verwachting soms moeilijk zal zijn. Vraag Hem om kracht voor specifieke dingen in je geloofsleven.
  • Vraag dat de gemeente de komst van Christus werkelijk met heiliging en toewijding tegemoet zal leven.
  • Lees 2 Petrus 5:10 en 11 en dank God daarvoor.

Meer overdenkingen lezen? Klik hier om naar het overzicht te gaan.

Elke dag een melding krijgen via WhatsApp? Abonneer u op ons speciale kanaal! Klik hier.

Henk Poot

De auteur

Ds. Henk Poot

Ds. Henk Poot spreekt als Israëlpredikant in heel Nederland over Gods plan met Israël. 

Doneren
Abonneren
Agenda