Sluiten

Zoeken.

Artikelen

Activiteiten

Kennisbank

Podcasts

Projecten

Publicaties

Videos

Overig

40-dagentijd

Terug naar overzicht

40-dagenoverdenking 14 maart • Wat kan jij doen?

Door Roger van Oordt - 

14 maart 2026

40dagenoverdenking (22)

Foto: Canva Pro

Lezen: Handelingen 10:1-5, 22

Handelingen 10:1-5,22

1 En er was een man in Caesarea, van wie de naam Cornelius was, een hoofdman over honderd van de afdeling die de Italiaanse genoemd werd,

2 een vroom man, die met heel zijn huis God vreesde, veel liefdegaven aan het volk gaf en voortdurend tot God bad.

3 Hij zag in een visioen duidelijk, ongeveer op het negende uur van de dag, dat er een engel van God bij hem binnenkwam, die tegen hem zei: Cornelius!



4 En hij hield de ogen op hem gericht en werd zeer bevreesd, en hij zei: Wat is er, heer? En de engel zei tegen hem: Uw gebeden en uw liefdegaven zijn als gedachtenis opgestegen naar God.

5 Stuur nu mannen naar Joppe en ontbied Simon, die ook Petrus genoemd wordt.

22 En zij zeiden: Cornelius, een hoofdman over honderd, een rechtvaardig man, die God vreest en van wie heel het volk van de Joden een goed getuigenis geeft, is door een aanwijzing van God aangespoord door een heilige engel om u naar zijn huis te ontbieden om van u woorden van zaligheid te horen.

Overdenking

Drie keer is er in het Nieuwe Testament sprake van een Romeinse hoofdman. De hoofdman van Kapernaüm, de Romeinse hoofdman bij het kruis die proclameerde: “Waarlijk deze was Gods Zoon” en hier opnieuw een Romeinse hoofdman, Cornelius uit Caesarea. Ook hij was iemand die de God van Israël liefhad en vereerde. En niet alleen hij, maar allen die bij hem hoorden. Hij bad geregeld tot God en gaf donaties aan het Joodse volk.

God had zijn liefde voor Hem en zijn volk gezien. Hij verhoorde hem door een engel te zenden om Petrus te laten komen en de blijde boodschap van de verlossing te vertellen. Zijn lijden, sterven, opstanding, hemelvaart en komen in heerlijkheid brengt verlossing ook voor de niet-Joden. Cornelius en zijn huis mochten toegevoegd worden. Zij leerden niet alleen het Joodse volk kennen, maar ook hun God en Zaligmaker.

Een prachtige geschiedenis van hoe de dienst aan God bij hen samenviel met het liefhebben van het Joodse volk. Wat de Heiland zei over deze mijn minste broeders in Mattheüs 25, bracht deze hoofdman Cornelius in de praktijk. Hij eerde het Joodse volk met zijn gaven en leerde zo de God van Israël lief te hebben.

Om over na te denken: Wat kan ik doen voor het Joodse volk in deze tijd? Wanneer ben ik daarmee begonnen of wanneer ga ik daarmee beginnen?

Meer overdenkingen lezen of luisteren? Klik hier om naar het overzicht te gaan.

Elke dag een melding krijgen via WhatsApp? Abonneer u op ons speciale 40-dagen kanaal! Klik hier.

Roger van Oordt

De auteur

Roger van Oordt

Roger van Oordt is honorair consul van de staat Israël.

Doneren
Abonneren
Agenda