Studiebijeenkomst met ds. Oscar Lohuis in de omgeving van Kootwijkerbroek (vol)
16
oktober
20:00
Betaald

Ds. Oscar Lohuis
Op donderdag 16 oktober 2025 is er in de omgeving van Kootwijkerbroek een studiebijeenkomst met spreker ds. Oscar Lohuis namens Christenen voor Israël. Het onderwerp van deze bijeenkomst is: Misverstanden over Israël, waardoor het antisemitisme toeneemt. De aanvang is om 20:00 uur. Er is verkoop van producten uit Israël.
Aanmelding
Het is helaas niet meer mogelijk om je aan te melden voor deze lezing want het zit vol.
Thema
Enkele misverstanden: Israël bezet het land van een ander volk; Oost-Jeruzalem behoort aan de Arabieren; De Joodse nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever zijn illegaal; De Joodse inwoners van Israël komen voornamelijk uit Europa; De staat Israël is een vorm van kolonialisme; Israël onderdrukt de Palestijnen en is een apartheidsstaat; Het Israëlische leger heeft geen moraal en Israël pleegt genocide op de Palestijnen in Gaza.
In de media worden deze gedachten bijna elke dag verspreid, maar kloppen deze uitspraken wel? Wat zijn de feiten? Een vals narratief over Israël heeft de overhand gekregen waardoor velen zich tegen Israël keren en het antisemitisme in de hele wereld sterk toeneemt. Door kennis van de geschiedenis, de feiten en de context waar Israël zich in bevindt ga je er anders naar kijken.
Achtergrond spreker
Ds. Oscar Lohuis was in het verleden verbonden aan de baptistengemeenten in Meppel en Emmeloord. Vanaf 2007 is hij vrijgesteld om zich helemaal te geven aan de Woordverkondiging als rondreizende prediker, evangelist en Bijbelleraar. Lohuis spreekt regelmatig in kerken, hij verzorgt Bijbelstudies en schrijft columns in verschillende bladen. Lohuis: “De tijd waarin wij nu als Kerk van Jezus Christus leven vraagt om een serieuze overdenking van de plaats van Israël in Gods reddingsplan voor deze wereld.”
Aanbevolen activiteiten

Lezing
Studiebijeenkomst met ds. Kees Kant in de omgeving van Dordrecht
Op maandag 6 oktober 2025 is er in de omgeving van Dordrecht een st...
06
oktober
2025
20:00
Betaald